Има пари за капитални инвестиции, следи сериозен притисок за реализација, вели Бочварски


Државата има пари за капитални инвестиции, тие ќе се инвестираат преку новиот систем со сериозен притисок од страна на Министерството и Владата. Во 2021 година ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во емисијата 24 Анализа на ТВ 24, рече дека автопатот Кичево-Охрид е еден од проблематичните наследени ...
| | веќе видена | слични

Очекуваме, наредната година да може да продолжиме со нормален тек. И оваа година капиталните инвестиции се движеа без одреден застој. Се она кое имаше добар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово, преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во емисијата 24 анализа, рече дека со оглед на тешката ситуација со пандемијата која предизвикува економска ...
| | веќе видена | слични

Само по себе говори колку лошо е поставен буџетот кој што е предложен во собрание на Република Македонија, самиот број на амандмани говори дека ние како ...
| | веќе видена | слични

Бројните поднесени амандмани за предлог-буџетот се поради тоа што предложениот буџет е лошо посочен и тие предложиле амандамани за да го подобрат квалитет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нема потреба опозицијата да поднесува амандмани во врска со спроведувањето на гасификацијата.Досега се испроектирани 20 километри гасификација, вели Благој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 156 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 357 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 169 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 147 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има пари за капитални инвестиции, следи сериозен притисок за реализација, вели Бочварски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: