Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти, а вкупно се лекуваат 476 болни

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Првпат вчера, откако се соопштуваат дневните извештаи за бројот на новозаразени и починати од коронавирус, доцнеше речиси до полноќ. Притоа не беше објаснето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ечиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Споредено со бројот на тестови и целокупната статистика, бројот на новодијагностицирани иако значително помал од изминатите денови, и натаму е висок процент. ...
| | веќе видена | слични

Бројот на починати пациенти и натаму висок, кој изнесува 32. Според министерот за здравство Венко Филипче, мерките кои Комисијата за заразни болести ги донесе ...
| | веќе видена | слични

Една минута по полноќ, односно во првата минута од денешниот ден вторник, Министерството за здравство го објави дневниот биланс на новозаболени, починати и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти, а вкупно се лекуваат 476 болни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: