„Медиапул“: Десет незгодни прашања во врска со бугарското вето


2 копии

Има уште една недела пред состанокот на советот на министри на Европската Унија, а сè уште нема информации до каде е работата на групите формирани од Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основачите на партиите ДОМ И Демократски сојуз, Лиле Поповска и Павле Трајанов се вознемирени од интервјуто на Заев за БГНЕС но не доволно за да излезат од ...
| | веќе видена | слични

Охрабрувачки е ставот на помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, кој неодамна испрати писмо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 524 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 672 | | | веќе видена

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 117 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Медиапул“: Десет незгодни прашања во врска со бугарското вето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: