Во декември 9. самит Македонија 2025 – првпат виртуелно

Креативните и културните индустрии придонесуваат за развој на локалните заедници, културата, промоција на земјата но и на креативната економија. Затоа е многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Концептот на креативно културно претприемништво е во фокус на Меѓународниот форум за креативно културно претприемништво што се одржува на 30 ноември и 1 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнис акцелераторот УКИМ-БАУ инвестира 100 000 евра и дополнителна континуирана поддршка во стартапот Елевејт Глобал „Бизнис Акцелераторот УКИМ ќе додели две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двонеделна обука за пре-асцелераторската програма на PrimePoint Partners за напредни и применети технологии, во која беа презентирани најдобрите израелски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Елевејт глобал“ е првата стартап-компанија поддржана од Бизнис-акцелераторот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (БАУ) кој помага со инвестиции во секоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 350 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 145 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев соопшти дека контактирал со српската премиерка Ана Брнабиќ и дека упатил и втора молба до „Фајзер“ за согласност да се извезат од Србија ...
сите 384 | | | веќе видена

Словенија прокоцка голема предност на почетокот на второто полувреме (15:10), го врати Египет во живот и на крајот не успеа да го победи домаќинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во декември 9. самит Македонија 2025 – првпат виртуелно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: