Двојни преговори за двојно голо

2 копии

Бугарија и Република Северна Македонија достигнаа важна раскрсница во нивната комуникација и во насоката во која ќе зависи нивната иднина. Односите меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Случувањата околу Македонија се огледало на реалноста во ЕУ, пишува хрватски весник. Ријечкиот весник „ Нови лист“ објави текст посветен на европскиот пат на ...
| | веќе видена | слични

Ова е историски момент за решање на спорот меѓу Софија и Скопје. Екс бугарскиот претседател Росен Плевнелиев оценува дека следната година може да биде потешка ...
| | веќе видена | слични

Песимизам има во Брисел за почетокот на преговорите со Македонија. Речиси воопшто нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето. Повеќе високи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе високи дипломати од земји членки на ЕУ за МИА потврдија дека Северна Македонија речиси сигурно ќе биде блокирана од страна на Бугарија на следниот ...
| | веќе видена | слични

Михаел Мартенс, авторот на интервјуто со бугарскиот премиер Бојко Борисов за германски Франкфуртер Алгемајне Цајтунт (ФАЦ), на својот Твитер профил напиша дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија, како што потврдуваат за МИА повеќе високи дипломати од земјите членки на Европаката унија (ЕУ), речиси сигурно ќе биде блокирана од Бугарија на ...
| | веќе видена | слични

Влијателниот „Фајненшл тајм“ со критичка анализа за состојбите во Бугарија, растечката корупција во земјата и тензиите по неодамнешното вето од Софија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 228 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојни преговори за двојно голо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: