ВМРО-ДПМНЕ: Влада на национален спас за поуспешно справување со кризата и последиците од неа


Според логиката на СДСМ Христијан Мицкоски е виновен за сончевите денови во ноември, за текот на изборите во САД, за глобалното затоплување и топењето мразот ...
| | веќе видена | слични

Измина денот, скоро полноќ вообичаената статистика од министерството за здравство ја нема. Што крие Филипче? Што прави Филипче, мести бројки, си игра ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Додека Венко Филипче тера политика и го брани премиерот во заминување Зоран Заев, секој ден на еден час умираат речиси две лица. Филипче грижејќи се за ...
| | веќе видена | слични

Филипче грижејќи се за премиерот во заминување Заев и неговите погубни политики, заборави дека негова основна грижа е здравјето на народот. По број на починати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

41 починати од КОВИД 19 во само еден ден, а Фичипче наместо да се фати за работа тера кампања на Твитер и го брани Заев во внатрепартиски пресметки, реагираат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Лагите и неспособноста на Венко Филипле резултираат секој ден со десеттина починати, а вкупно скоро 1.700 починати. Македонија е на врвот на европската листа ...
| | веќе видена | слични

Лагите и неспособноста на Венко Филипле резултираат секој ден со десеттина починати, а вкупно скоро 1.700 смртни случаи, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Венко Филипче наместо министер е дилентат. Венко Филипче лаже дека е поминат пикот исто како што лажеше дека ќе има само 2000 заразени, а само досега има 60 ...
| | веќе видена | слични

Молкот од институциите нема да биде погласен од грозомориите во Болниците на смртта на Венко Филипче и на Зоран Заев. Ниту Филипче ниту Заев ниту било кој од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
сите 353 | | | веќе видена

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 391 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминативе 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
сите 707 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој е во самоизолација поради тоа што е позитивен на коронавирусот, уште нема одговор, барем јавно, на понудата ...
сите 415 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Влада на национален спас за поуспешно справување со кризата и последиците од неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: