Д-р. Исјановски за Фактор: Договорите на медицинските сестри ќе бидат продолжени, постапката во моментов е во ФЗОМ

Утринава жестоко одекнаа реакции по постот што го објави новинарот Фуркан Алиу, кој пишува дека на 40-тина медицински сестри не им е продолжен договорот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред два дена социјалните мрежи се крена голема прашина за случајот на околу 40 медицински сестри на кој не им беа продолжени договорите за работа. Но, веќе ...
| | веќе видена | слични

Приватните специјализанти бараат од министерството за здравство договори за вработување за да можат да се вклучат во работата со КОВИД пациенти. Проблемот е ...
| | веќе видена | слични

Сите медицински сестри, доктори и техничари кои се на списокот на невработени на Агенцијата за вработување ќе добијат понуда од Mинистерството за здравство да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од утре, 40-те медицински сестри се враќаат на работа, најави денеска на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче. Тој посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Четириесетте медицински сестри кои беа ангажирани на определено време во Здравствен дом – Скопје, а чии договори за работа истекле на 31 октомври од денеска се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Први на удар на коронавирусот, а без здравствено осигурување ниту со решен работен статус. Стотина медицински сестри, лаборанти, болничари и останат помошен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ако власта не го повлече Законот за попис од собраниска процедура, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе започне постапка за собирање потписи со кои ќе се опозициската ...
сите 444 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 384 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Денешниот натпревар против Египет требаше да биде поправен испит за македонската репрезентација по слабиот дуел со Шведска, но наместо тоа нашиот национален ...
сите 186 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 182 | | | веќе видена

Полицијата откри 18 гости и 11 странски државјанки од Русија и Украина во угостителски објект во Охрид, кој работел и покрај претходно изречена забрана и ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р. Исјановски за Фактор: Договорите на медицинските сестри ќе бидат продолжени, постапката во моментов е во ФЗОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: