ЕП за почит и за полза


Покрај македонската сениорска репрезентација, и Хрватите ќе учествуваат на наредното Европско првенство. „Коцкестите“ се наоѓаат во групата „Д“ заедно со ...
| | веќе видена | слични

 Покрај на Европското првенство, не смее да заборавиме и на другите спортови – талентираната Рејчел имаше извонреден перформанс на Европското во Киев и го ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на фудбалот изречно ги демантираше шпекулациите кои велеа дека се прават планови за преселување на Европското првенство само во еден град, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемијата со коронавирусот прави проблеми во сите сектори и сфери, па така и во фудбалот. Иако требаше да се одржи оваа година, сепак поради коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) и официјално соопшти дека подготвува четири сценарија за одржување на Европското првенство следната година. Конечната одлука ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП за почит и за полза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: