Германската економија во третиот квартал нарасна за 8,5 отсто

Банките годинава, заклучно сооктомври, имале поголема добивка отколку истиот период лани, покажуваат податоците на Народната банка. Добивката по оданочување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индустриското производство во октомври годинава бележи пад од 5,2 отсто во однос на октомври 2019, а од почетокот на годинава до октомври во однос на периодот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
9 копии
3 копии

Прометот во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун во октомври годинава во однос на октомври лани бележи намалување за 3,1 отсто номинално и 6,8 отсто ...
| | веќе видена | слични

Според објавените податоци намалување на прометот е забележано  и кај трговијата на мало со непрехранбени продукти, освен гориво номинално за 12,2  отсто, а ...
| | веќе видена | слични

Бројот на работниците во индустријата во октомври годинава, во однос на октомври минатата година, е намален за 4,9 проценти, а во периодот јануари – октомври ...
| | веќе видена | слични

Во третиот квартал оваа година, природниот прираст според статистиката е негативен. Имено, според податоците од Државниот завод за статистика велат дека бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 350 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 145 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев соопшти дека контактирал со српската премиерка Ана Брнабиќ и дека упатил и втора молба до „Фајзер“ за согласност да се извезат од Србија ...
сите 384 | | | веќе видена

Словенија прокоцка голема предност на почетокот на второто полувреме (15:10), го врати Египет во живот и на крајот не успеа да го победи домаќинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската економија во третиот квартал нарасна за 8,5 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: