Оксфордската вакцина ефикасна до 90 проценти, а ќе чини само 3 долари


Вакцината против коронавирус, што ја развива Универзитетот во Оксфорд во соработка со „АстраЗенека“, ќе чини меѓу три и четири долари, објави денес британски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската вакцина против Ковид-19 „Спутник V“ не содржи компоненти што се користат за микрочипирање на луѓе, изјавил директорот на Институтот за трансплантативна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на оваа недела, 20 дози од руската вакцина „Спутник 5“ ќе пристигнат во Србија на лабораториска контрола, најави министерот за индустрија и трговија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според изјавата на директорот на Рускиот државен истражувачки центар за вирусологија и биотехнологија, Ринат Максјутов, вакцината против Ковид-19 – ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руската вакцина против коронавирусот не содржи компоненти кои се користат за микрочипирање на луѓе, порача директорот на Институтот за трансплантациона ...
| | веќе видена | слични

Никој од волонтерите кои учествуваа во првата фаза на клинички испитувања на вакцината „Спутник V” против коронавирус спроведена во текот на летото на ...
| | веќе видена | слични

Руската вакцина против Ковид 19, Спутник V не содржи компоненти што се користат за микрочипирање луѓе. Технологијата за воведување чип преку вакцината во ...
| | веќе видена | слични

„Коронавирусот ќе остане, но пандемијата со Ковид-19 ќе заврши следната година. Сигурен сум дека ќе биде во 2021 година“, изјавил Ринат Максјутов, директор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 336 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 408 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оксфордската вакцина ефикасна до 90 проценти, а ќе чини само 3 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: