Штедачите од Еуростандард ќе бараат правда пред Уставен за уставноста на член од Законот за банки

Оштетените штедачи од Еуростандард банка, бараат правда и правичност врз основа на нивното поведување на постапка до Уставниот суд за оценување на уставноста и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка, во своето денешно соопштение ја посочија разликата помеѓу осуденикот од 2015. година кому за кражба на кебапи му беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во август 2015 година судот во Велес му досуди три години затвор на наш сограѓанин зошто украл ќебапи и друга храна од кафеана и направил штета од 100 евра. Во ...
| | веќе видена | слични

И после неполни четири месеци од затворањето на банката никој се уште не знае што се случило или каде завршиле парите, кој ги украл ниту пак дали некој ќе ...
| | веќе видена | слични

Во отворено писмо, оштетените штедачи не пропаднатата Еуростандард банка укажуваат на низата пропусти во работењето на банката за кое се уште нема ниту ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што научивме од телевизиското соочување на дел од главните виновници за сторениот криминал како главна причина за пропаѓањето на Еуростандард банка (ЕСБ)!? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мнозинскиот акционер во пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски во вчерашното гостување на Телевизија 24 излезе со тврдење дека криминалот во ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија се занимава со теми од широк национален интерес, некако странично изминува можеби најголемата банкарска афера во самостојна Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Долга и мачна дебата, на која повторно излегоа на површина многу нелогичности. Штедачите се пеплосани, но ексдиректорот на Еурстандард банка, Николче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штедачите од Еуростандард ќе бараат правда пред Уставен за уставноста на член од Законот за банки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: