Од ноќеска на полноќ имаме поскап дизел и поевтин бензин

Со последната регулативна корекција од страна на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ на сила стапуваат новите цени на горивата. Со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во период на здравствена и економска криза кога за десет месеци над 55. 000 граѓани ги изгубија своите работни места и останаа без месечни приходи власта ...
| | веќе видена | слични

Од Регулаторната комисија за енергетика информираа дека горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 1 и за 1,5 денари. Ова е само доказ дека и во период на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ноќеска на полноќ имаме поскап дизел и поевтин бензин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: