Помош од 6.000 денари, на одредени места ќе може да се трошат парите


3 копии

Пратеникот Љупчо Пренџов на денешната седница на комисијата за финансирање и буџет истакна дека Владата во овој предлог буџет за 2021 година само 0,4 проценти ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Собранието од денеска се расправа по поднесените амандмани на Предлог-буџетот за 2021 година. Амандманите се разгледуваат во рамки на расправата во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднела амандмани на Буџетот за 2021 за итни и интерветни политики насочени кон намалувањето на загадувањето и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бети Стаменковска Трајковска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната Комисија за финансирање и буџет рече дека за буџетот 2021 година за унапредување на животна ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски на денешната седница на комисијата за финансирање и буџет истакна дека мерните станици за испитување на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со поднесените амандмани на Буџетот бара повеќе пари да се издвојат за итни активности со кои ќе се намали ...
| | веќе видена | слични

Бојан Маричиќ, министерот за правда, денеска во Штип рече дека со новиот предлог за изменување на Законот за финансирање на политичките партии.што е усвоен од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денес кога почнува амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, како пратеници од Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе инсистираме на итни и ...
| | веќе видена | слични

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помош од 6.000 денари, на одредени места ќе може да се трошат парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: