Еуростандард банка дефинитивно се гасне, имотот ќе се впаричува - но никој не кажува каде завршија парите, на потег Обвинителството и Финансиската полиција

Дефинитивно престанува да постои Еуростандард банка, а нејзиниот имот ќе се распродава и од тоа ќе се наплатуваат пари со кои потоа ќе се обесштетуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка, во своето денешно соопштение ја посочија разликата помеѓу осуденикот од 2015. година кому за кражба на кебапи му беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во август 2015 година судот во Велес му досуди три години затвор на наш сограѓанин зошто украл ќебапи и друга храна од кафеана и направил штета од 100 евра. Во ...
| | веќе видена | слични

И после неполни четири месеци од затворањето на банката никој се уште не знае што се случило или каде завршиле парите, кој ги украл ниту пак дали некој ќе ...
| | веќе видена | слични

Во отворено писмо, оштетените штедачи не пропаднатата Еуростандард банка укажуваат на низата пропусти во работењето на банката за кое се уште нема ниту ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што научивме од телевизиското соочување на дел од главните виновници за сторениот криминал како главна причина за пропаѓањето на Еуростандард банка (ЕСБ)!? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мнозинскиот акционер во пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски во вчерашното гостување на Телевизија 24 излезе со тврдење дека криминалот во ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија се занимава со теми од широк национален интерес, некако странично изминува можеби најголемата банкарска афера во самостојна Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Долга и мачна дебата, на која повторно излегоа на површина многу нелогичности. Штедачите се пеплосани, но ексдиректорот на Еурстандард банка, Николче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот републикански гувернер на Калифорнија, холивудскиот актер Арнолд Шварценегер, упадот на демонстрантите во американскиот Конгрес го спореди со ...
сите 230 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 285 | | | веќе видена

Албанија денеска започна со вакцинација против коронавирусот. Со цел да се стекне доверба кај граѓаните дека вакцината е безбедна прв се вакцинираше премиерот ...
сите 452 | | | веќе видена

Саша Барон Коен се огласи на Твитер во петокот за да ја поздрави одлуката на Твитер трајно да го суспендира профилот на американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 163 | | | веќе видена

Американските власти открија најмалку 25 случаи на внатрешен тероризам во врска со немирите во американскиот Конгрес, јавија американски медиуми повикувајќи се ...
сите 412 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еуростандард банка дефинитивно се гасне, имотот ќе се впаричува - но никој не кажува каде завршија парите, на потег Обвинителството и Финансиската полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: