Наумче Мојсоски со два стана во Скопје, наплатил побарување од 100 илјади евра


Поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски е првата одлука за нов директор во новиот владин мандат, а сега Државната комисија за спречување на ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на фудбалот изречно ги демантираше шпекулациите кои велеа дека се прават планови за преселување на Европското првенство само во еден град, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемијата со коронавирусот прави проблеми во сите сектори и сфери, па така и во фудбалот. Иако требаше да се одржи оваа година, сепак поради коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) и официјално соопшти дека подготвува четири сценарија за одржување на Европското првенство следната година. Конечната одлука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

УЕФА донесе храбра одлука, која е најавена како конечна и Европското првенство идната година ќе се игра како што е планирано во 12 држави. Тоа е одлична вест и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Репрезентацијата на Македонија вчера беше во целост надиграна од репрезентацијата на Шведска во првиот натпревар на Светското првенство. Избраниците на Данило ...
сите 415 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 146 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 148 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се скарал и со неговиот личен адвокат Руди Џулијани, јавија американски медиуми, додавајќи дека се уште актуелниот ...
сите 184 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумче Мојсоски со два стана во Скопје, наплатил побарување од 100 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: