Ваучери за домашен туризам ќе има и следната година

3 копии

Замокот Данотар во Шкотска кој се наоѓа на остра карпа над Северното Море отворен е за туристи, но од 16-от век таму никој не ноќевал. Според проект-планот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Деветмесечниот период на пандемија, албанскиот туризам го чинеше загуби од околу 1,8 милијарди евра, тврди потпретседателот на здружението на албанските ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите на брегот на Охридското езеро , кои се` уште се отворени сметаат дека треба да продолжи издавањето на ваучери за туризам . Крајниот рок за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на гости во мотели, хотели, кампови и други сместувачки капацитети во периодот од јануари до август годинава е преполовен во споредба со истиот период ...
| | веќе видена | слични

До 4 декември годинава е продолжен рокот за аплицирање за објавените јавни повици од четвртиот пакет економски мерки за справување со последиците од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител освен на средбите со премиерите од ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ваучери за домашен туризам ќе има и следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: