СЗО: Итно се потребни уште 4,3 милијарди долари или сиромашните нема да добијат вакцини

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
| | веќе видена | слични

Завршено е финалното тестирање на вакцината "Moderna" против Ковид-19, а ова се резултатите. Според завршните тестирања на вакцината "Moderna" против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Највисокото здравствено советодавно тело на Франција (ХАС) соопшти дека препорачува вакцината против Ковид-19, кога ќе пристигне во земјата, прво да им се даде ...
| | веќе видена | слични

Американската компанија за биотехнологија „Модерна“ во своето соопштение објави дека ги завршила сите истражувања и сите анализи на својата вакцина, а веќе ...
| | веќе видена | слични

Заврши финалното испитување на вакцината на „Модерна“ против Ковид-19, а пристигнаа и резултатите. Според последните тестови на вакцината на „Модерна“ против ...
| | веќе видена | слични

Британските власти планираат да започнат со процесот на вакцинирање на населението веќе од почетокот на идната седмица. Како што пренесуваат британските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Големиот натпис „Добре дојдовте“ сè уште виси пред берлинскиот аеродром Тегел, кој месецов беше затворен засекогаш. Но, наскоро се очекува илјадници луѓе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата „Модерна“ соопшти дека ќе побара итно одобрување на нејзината вакцина против коронавирус од американската Администрација за храна и лекови (ФДА), ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтскиот гигант „Модерна“ побара одобрување за својата вакцина против ковид-19 од американските и европските регулатори, што е последниот чекор пред ...
| | веќе видена | слични

Американската биотехнолошка компанија Модерна, една од компаниите која јадалеку дотурка во развојот на вакцина против ковид-19, вели дека од американските и од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Итно се потребни уште 4,3 милијарди долари или сиромашните нема да добијат вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: