Скопјанец САМ се ограбил, па пријавил разбојништво: ДВАЈЦА ВО ПРИТВОР - И ТОЈ И ПОМАГАЧОТ

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
4 копии

Тетовската полиција вчера привела 24 годишно момче од Челопек кое по расправа со 47 годишен сосед испукал неколку куршуми од автоматска пушка. При ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопското Обвинителство спроведува истрага против две лица поради грабежот врз филијалата на финансиско друштво што се случи во петокот, Според информациите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
7 копии
повеќе

Останато

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац зборуваше за новинарите пред дуелот со Русија од втората фаза на Светското првенство кое се игра во Египет. ...
сите 366 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека на средбата со словенечкиот премиер Јанез Јанша била потенцирана недвосмислената поддршка ...
сите 213 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот, ...
сите 583 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец САМ се ограбил, па пријавил разбојништво: ДВАЈЦА ВО ПРИТВОР - И ТОЈ И ПОМАГАЧОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: