Македонија ги откажува инвестициите во бугарската Белене, ќе вложуваме во гасна електрана во Грција

4 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски попладнево обелодени дека државата времено се откажува од инвестиции во бугарската нуклеарна централа Белене и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи изјави дека Софија е информирана за повлекувањето на нашата земја од проектот за нуклеарката Белене и одлуката да ...
| | веќе видена | слични

Најголемата опозициска партија во земјава, ВМРО-ДПМНЕ смета дека инвестирањето во гасна централа во Грција, што го најави Владата, е „енергетска авантура“. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изминативе два-три дена слушнавме на Македонскиот енергетски форум од сегашниот генерален директор на ЕСМ дека Македонија времено се откажува од инвестирање во ...
| | веќе видена | слични

На повидок е нова „енергетска авантура“ наречена изградба на гасна електрана во Грција, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ за најавите од власта за откажување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По објавата дека државата времено се откажува од инвестирање во бугарската нуклеарна централа Белене и се насочува кон грчката гасна електрана во ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на ЕСМ, Васко Ковачевски, соопшти дека државата дека времено се откажува од инвестцијата во бугарската нуклеарна централа Белене. „Земјава ќе се ...
| | веќе видена | слични

Во видео обраќање на Македонскиот енергетски форум, Ковачевски истакна дека со инвестицијата во Александропулос се очекува да се подобрат перформансите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ги откажува инвестициите во бугарската Белене, ќе вложуваме во гасна електрана во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: