На инфективните одделенија во земјава се лекува 821 пациент, слободни кревети има


13 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 821 пациент позитивeн и суспектен на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство информира дека вкупната бројка на позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во КОВИД-центрите во Скопје во изминатите 24 часа се хоспитализрани 38 пациенти поради компликации од коронавирусот и вкупно 480 лица сомнителни и потврдени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според секојдневната евиденција на заболени и починати од ковид-19 на Министерството за здравство, во тетовскиот регион во минатата недела се запишани вкупно ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 75 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Најголем број на евидентирани имаше во четвртокот, 61 нов заболен, додека во петокот имаше регистрирано најмногу пет смртни случаи. Доктор Гзим Нуредини од ...
| | веќе видена | слични

Благо намалување или од 110 на 100 се симна бројката на вкупно хоспитализирани пациенти од ковид19 во Охридската болница, а порасна бројот на слободни кревети. ...
| | веќе видена | слични

На матичните лекари од Прилеп им е препорачано од Кризниот штаб на градот еднаш месечно да волонтираат во ковид-одделението од прилепската болница. Здружението ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска во интервју за ТВ Алфа рече дека најпрвин пратеничката група ќе ги депонира своите потписи, но ги ...
сите 313 | | | веќе видена

Данило Брестовац побара од своите ракометари да се покажат во подобро светло на двата последни натпреварив против Русија и Белорусија откако тие покажаа борба ...
сите 435 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Додека Џо Бајден вчера ја положуваше заклетвата за претседател на Соединетите Американски Држави во Вашингтон, сеќавањето на неговиот покоен син Бо Бајден ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 116 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекува 821 пациент, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: