Во штипскиот ковид – центар 24 пациенти во критична состојба


3 копии

Министерството за здравство информира дека вкупната бројка на позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во КОВИД-центрите во Скопје во изминатите 24 часа се хоспитализрани 38 пациенти поради компликации од коронавирусот и вкупно 480 лица сомнителни и потврдени се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Според секојдневната евиденција на заболени и починати од ковид-19 на Министерството за здравство, во тетовскиот регион во минатата недела се запишани вкупно ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 75 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Најголем број на евидентирани имаше во четвртокот, 61 нов заболен, додека во петокот имаше регистрирано најмногу пет смртни случаи. Доктор Гзим Нуредини од ...
| | веќе видена | слични

Благо намалување или од 110 на 100 се симна бројката на вкупно хоспитализирани пациенти од ковид19 во Охридската болница, а порасна бројот на слободни кревети. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во штипскиот ковид – центар 24 пациенти во критична состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: