Почнува трката со време за да се овозможи помошта од 6.000 денари


Законското решение со кое ранливи категории граѓани ќе добиваат по 6.000 денари на трансакциска сметка и ќе можат да ги користат со нивната дебитна картичка ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Голем дел од нашите граѓани коишто престојуваа во странство, а кои заради пандемијата се вратија и останаа, почнаа да се пријавуваат во Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Министерката Шахпаска за Радио Слободна Европа познато и како Радио АГИТПРОП Европа, за згоемувањето на бројот на невработени во „нашата земја“, за нејзе ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска вели дека поради пандемијата со ковид-19 околу 16 илјади граѓани ги изгувиме работните места, а не ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска вели дека причини за големото зголемување на невработеноста од околу 46.000 граѓани кои се пријавиле ...
| | веќе видена | слични

Министерке колку во е во моментов социјалната помош, колку е сумата што им се исплаќа на оние на кои им е потребна? Социјална помош е стариот назив за она што ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, заменик-министерот за финансии, во денешното интервју за МИА вели дека саконското решение наскоро ќе биде изгласано во Собранието и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува трката со време за да се овозможи помошта од 6.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: