ИАТА: На авиокомпаниите им се потребни уште 80 милијарди долари помош


6 копии
6 копии

Околу една четвртина од граѓаните во Велика Британија веруваат дека ќе треба повеќе од една година за животот да се нормализира по пандемијата на новиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Младите се „главни жртви“ на кризата предизвикана од епидемијата со Ковид-19, според Опсерваторијата за нееднаквости во Франција. Затоа владата одлучи овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уделот на британските работници кои се на принуден одмор скокна на највисоко ниво од крајот на јуни по воведувањето на привремените четиринеделни мерки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог-Буџетот обезбедува средства за нови градинки, поддршка за нови работни места и продолжување на социјалната реформа, велат од СДСМ преку ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година, кој е во собраниска процедура го проектира буџетот на Министерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични

Кина планира нови мерки за промовирање на наталитетот и забавување на трендот на стареење, според Ројтерс. Стимулациите ќе бидат дел од петгодишната стратегија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Селекторот на македонската репрезентација, Данило Брестовац, беше незадоволен од пристапот на ракометарите на денешниот дуел со Русија. „Црвено-жолтите“ очајно ...
сите 424 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 197 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 115 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИАТА: На авиокомпаниите им се потребни уште 80 милијарди долари помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: