Состанок со новиот извршен директор во ММФ: Високите стандарди во работењето на централната банка се клучни за ММФ

2 копии

„Претставувајќи ја Конституенцата на којашто припаѓа Северна Македонија ќе се залагам ММФ и натаму да дава силна поддршка за вашата земја, во спроведувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 130 милиони евра во кредити пласираше ПроКредит Банка заклучно со крајот на октомври кај бизнис клиентите за финансирање на нивните инвестиции и обртен ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Рент-а-кар компаниите во услови на корона-криза, се оставени без соодветна финансиска помош, и се соочени со опасност од целосен колапс, реагира групацијата ...
| | веќе видена | слични

Влегуваме во “второ полувреме” од пандемијата Ковид -19. Ретко која од компаниите во текот на оваа здравствено-економска криза не е финансиски погодена. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Светиниколски БИМ од битуменски заштитни материјали оствари приход од 5 милиони евра и во корона криза има нето добивка од 593.000 евра што е за 80 отсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Институтот за економско истражување и политики “Finance think”, кој ги анализира движењата на приносите на компаниите кои котираат на Македонската Берза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 221 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 147 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 447 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 167 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состанок со новиот извршен директор во ММФ: Високите стандарди во работењето на централната банка се клучни за ММФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: