ВИДЕО | Кроневски: Со лична одговорност и нормативни решенија може и онлајн парламентарни седници


На Светскиот конгрес за ИКТ кој се одржa на 19. ноември 2020 во Пенонг, Малезија, на кој учествуваа визионери и деловни лидери од целиот свет, компанијата ...
| | веќе видена | слични

Оваа пандемија можеби е првата пандемија и нема точка на земјината топка која не е допрена. Теоретичарите на заговор кои велат дека после ова ќе настане еден ...
| | веќе видена | слични

Кога пред повеќе од 40 години беше извршена првата е-трансација во светот, никој не претпоставуваше дека тоа ќе стане иднината во трговијата. Според податоците ...
| | веќе видена | слични

Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски, вели дека имаме добра вест, бидејќи повеќе нема да се движиме кон влошување.Според него во периодот што ...
| | веќе видена | слични

Професорот на Технички факултет во Битола, Дејан Трајковски на својот Фејсбук профил од почетокот на епидемијата континуирано дава пресек на состојбата со ...
| | веќе видена | слични

Професорот на Технички факултет во Битола, Дејан Трајковски, од почетокот на епидемијата континуирано дава пресек на состојбата со Ковид 19, според бројките на ...
| | веќе видена | слични

Спортската академија е државно и средно училиште. Работи на принцип што се селектираат деца спортисти, во фудбал, кошарка, ракомет и тенис, и тие се примаат по ...
| | веќе видена | слични

Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски, кој сиот изминат период прави пресметки за тоа како се движи епидемиолошката крива, во неговата синоќешна ...
| | веќе видена | слични

Политичката психологија во Бугарија во моментов не е спремна на ништо помалку од некој тип на садистички однос. Во таа смисла интервјуто на Заев не е ни ...
| | веќе видена | слични

По најновата анализа на учебниците за основно образование од аспект на родот и родовата еднаквост, завршната препорака е дека веќе не треба да се бројат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 419 | | | веќе видена

Македонија вчера го одигра првиот натпревар на Светското првенство во Египет и во него бевме поразени од Шведска со 32:20. И покрај нашиот пораз македонската ...
сите 340 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 135 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 250 | | | веќе видена

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, во координација со Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, денеска ги уапсиле А.В.(74) и ...
сите 420 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Кроневски: Со лична одговорност и нормативни решенија може и онлајн парламентарни седници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: