Стопанската комора ќе соопшти итни мерки за пост КОВИД развој на агро секторот

Стопанската комора на Македонија денеска на прес-конференција ќе соопшти итни мерки за пост КОВИД развој на агро секторот. Големи загуби, слаб пласман, ...
| | веќе видена | слични

Мухамед Хаџипази, досегашен член на Надзорниот одбор на Стопанската комора на Северо-западна Македонија (СКСЗМ) е именуван за нов претседател на НО на ...
| | веќе видена | слични

Распределба на субвенциите по предаден килограм во регистирани преработувачки капацитети место по површина како досега. Вака предлага Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора предлага конкретни мерки за преструктуирање на агроиндуструјата во земјава. И покрај тоа што ресорното министерството го субвенционира овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потрошените речиси една милијарда евра земјоделски субвенции во изминатите години, не дадода резултат. Нестабилно е производство на пченица, приносот е под ...
| | веќе видена | слични

Целосна промена на моделот на субвенционирање во земјоделството и наместо по површина, поддршката да се дава по предаден килограм во регистриран откупен центар ...
| | веќе видена | слични

Тие се жалеа на големи загуби, слаб пласман, недоволно ресурси и кадар.компаниите предупредија и дека се очекува пад на земјоделското производството до 40 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора ќе соопшти итни мерки за пост КОВИД развој на агро секторот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: