СКОПЈЕ, СЕПАК, НЕ СТИГНА ДО 10.000, но Прилеп и Куманово надминаа илјадарка - вирусот не стивнува

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 54.743, бројката на оздравени пациенти е 32.366, на починати е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии
7 копии

Од вчера, Босна и Херцеговина официјално има поголем вкупен број на лица заразени со коронавирус отколку Кина, првата земја во која се појави оваа инфекција, ...
| | веќе видена | слични

Сите одделенија на клиничките болници располагаат и со болнички места до кои има довод на кислород. Засега не се размислува за нови рестрикции, бидејќи вака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 60723, бројката на оздравени пациенти е 37505, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-463, ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 680 оздравени пациенти од: Скопје-274, Куманово-34, Дебар-3, Штип-29, Прилеп-51, Тетово-43, Велес-37, Битола-28, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски медиуми, откако ...
сите 756 | | | веќе видена

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 402 | | | веќе видена

Се појави видео од републиканскиот претставник во Орегон, Мајк Нирман, кој ја отвора вратата додека излегува од покраинскиот Капитол, дозволувајќи им на ...
сите 240 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОПЈЕ, СЕПАК, НЕ СТИГНА ДО 10.000, но Прилеп и Куманово надминаа илјадарка - вирусот не стивнува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: