ТАВИЛА ОД СЗО МАКЕДОНИЈА: Треба да бидеме подготвени да ја примиме вакцината во март


Џихан Тавила, шефица на Канцеларијата на СЗО во Скопје, во своето вечерашно гостување за ТВ Сител рече дека СЗО работи напорно за да осигури дека вакцините во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија се очекува да издаде дозвола за вакцината ковид-19 развиена од „Фајзер“ и „БајонТек“ следната недела, а испораката треба да започне неколку ...
| | веќе видена | слични

Британската влада именувала секретар за вакцина, бидејќи за десеттина дена би можела да започне вакцинацијата на милиони луѓе против коронавирусот. Премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија именуваше министер за вакцини, додека земјата се подготвува за вакцинирање на милиони луѓе против ковид-19, што би можело да почне во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американските здравствени власти ќе одржат итен состанок следната седмица на кој се очекува да препорачаат вакцината против коронавирусот која чека одобрување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австрискиот канцелар Себастијан Курц ја пофали претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лејен за планирањето на прекумерните капацитети во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 120 | | | веќе видена

По убедливиот пораз од Шведска на стартот од Мундијалот, македонската ракометна репрезентација вечерва во 18:00 часот го игра вториот меч. Противник е ...
сите 450 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле куќиштето од уредот за снимање гласови во кабината на авионот кој се урана во Јаванското море минатата недела, но и понатаму ...
сите 131 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
сите 39 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 177 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска била нервозна и лута затоа што судскиот процес за т.н. организирање на настаните на 27 април не течел со брзината која таа ја очекува. Во ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАВИЛА ОД СЗО МАКЕДОНИЈА: Треба да бидеме подготвени да ја примиме вакцината во март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: