Каракачанов: Македонците добија само добри работи од Бугарија, а за возврат прогонуваа Бугари (ВИДЕО)

Европската Унија има јасно правило кое се однесува еднакво за сите и кон сите, а тоа е дека влез во Унијата без решавање на спорните билатерални прашања е ...
| | веќе видена | слични

Се наоѓаме во период кога Бугарија нѐ уценува да признаеме дека нашите корени се бугарски, македонскиот јазик е западнобугарски дијалект и дека Македонците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската влада пет години одвојува буџетски пари за финансирање на „Институт“ на партијата на Красимир Каракачанов чија цел е „разоткривање на карактерот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарската влада веќе петта година по ред го финансира здружението „Македонски научен институт“ (МНИ) кое, меѓудругото, има за цел да ја „расветлува насилната ...
| | веќе видена | слични

Дали како резултат на некаква пропагандна операција на соодветните служби или како обичен реваншизам на обични граѓани или политички субјекти една недела ...
| | веќе видена | слични

Во анализа на влијателниот бугарски медиапул.бг се вели дека се уште нема исчекор во решението меѓу Македонија и Бугарија но дека има активности кои можат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа пролет, институциите ќе спроведат попис од кој ќе се приберат точни и квалитетни податоци, потребни за носење издржани среднорочни и долгорочни политики и ...
сите 466 | | | веќе видена

Контроверзниот Красимир Каракачанов продолжува со обвинувањата и пртисоците кон Македонија. Во своето последно интервју за Бугарската национална телевизија ...
сите 222 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 224 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов: Македонците добија само добри работи од Бугарија, а за возврат прогонуваа Бугари (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: