Шпанија во јануари ќе почне со програма за вакцинација против коронавирусот

Шпанија ќе почне со сеопфатна програма за вакцинација против коронавирусот во јануари, најави денеска премиерот Педро Санчез.Тој рече дека Шпанија и Германија ...
| | веќе видена | слични
20 копии
2 копии

Шведските власти признаа дека не гледаат знаци на колективен имунитет кој би го забавил ширењето на коронавирусот, со оглед на тоа што во земјата расте бројот ...
| | веќе видена | слични

Шведските здравствени власти предупредуваат дека вториот бран на епидемијата на корона вирусот што ја погоди Шведска би можел да го има својот врв кон ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шведска призна дека не гледа знаци на колективен имунитет кој го спречува ширењето на коронавирусот како што расте бројот на нови заразени. Нордиската земја, ...
| | веќе видена | слични

Еден од главните експерти на Светската здравствена организација, Мајк Рајан денеска изјави дека почетокот на употребата на вакцините против коронавирусот би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 525 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 196 | | | веќе видена

Критичарот на руските власти, Алексеј Навални ги повика Русите да излезат на улица во знак на протест, откако судија му одреди 30-дневен притвор. Судењето беше ...
сите 103 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 252 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 449 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија во јануари ќе почне со програма за вакцинација против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: