Заев: Преку заедничката историја да градиме мостови на соработка, имаме прекрасен договор

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на ...
| | веќе видена | слични

Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго. Попусто се пишува Македонец ако тоа не е признаено од соседите и ако продава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме "путер" на глава од ...
| | веќе видена | слични

Членот на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски преку својот Фејсбук профил даде коментар на објавата на Зоран Заев во која премиерот напиша дека тој е „Македонец кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија нема алтернатива. ЕУ е нашата стратешка цел, затоа мора да се избориме за почетокот на преговорите со ЕУ. Заев се бори за нашата европска иднина во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не е во ред некој да биде „обвинет“ за распродажба на историјата кога искрено се бори за нашата европска иднина, вели експремиерот и екслидер на СДСМ, Владо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 144 | | | веќе видена

Силите на Националната гарда кои се моментално распоредени во Вашингтон за да помогнат во зајакнувањето на безбедноста околу зградата на Капитол за Денот на ...
сите 417 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 150 | | | веќе видена

Она што се случи денеска во Вевчани, еден карневал кој е традиција веќе 1400 години, кој не бил забранет ниту во Османлиско време ниту во било која окупација, ...
сите 216 | | | веќе видена

Мнозинството од американскиот Претставнички дом гласаше за импичмент на претседателот Доналд Трамп. Со ова тој влезе во историјата како единствен претседател ...
сите 413 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Преку заедничката историја да градиме мостови на соработка, имаме прекрасен договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: