824 пациенти се лекуваат од Ковид во болниците надвор од Скопје

19 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 65 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
| | веќе видена | слични

На располагање  ќе бидат ставени и дваесетина здравствени работници и дваесет болнички кревети. – Имајќи ја предвид алармантната состојба од зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во велешката болница како последица од Ковид-19 починаа двајца пациенти – жена на 70 години од Велес, примена пред две недели, и маж на ...
| | веќе видена | слични

Од денес струмичката болница ја обезбедуваат четворица припадници на Армијата, како и четворица полициски службеници. Од управата на болницата велат, доколку е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 229 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 89 | | | веќе видена

Миистерството за надворешни работи (МНР) треба да ги штити македонските национални интереси каде едно време јас работев, а сега гледаме дека неколку дена се ...
сите 351 | | | веќе видена

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската ...
сите 150 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

824 пациенти се лекуваат од Ковид во болниците надвор од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: