Македонија ЃП профитираше од ремито на Шкендија и Шкупи


Вардар со 2-0 ја победи Академија Пандев и врза две победи по ред во Првата македонска лига, црвено-црните запишаа три бода со кои најавија и борба за местата ...
| | веќе видена | слични

Вардар за првпат сезонава стигна до две победи во низа во прволигашкото друштво откако славеше и против Академија Пандев со 2-0. Тренерот на „црвено-црните“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево во Скопје го совлада тимот на Академија Пандев со 2:0. За „црвено-црните“ ова е втора победа во низа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 296 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 267 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета оценува дека фомирањето парламентарна анкетна комисија за извештајот на Дик Марти во врска со истрагата за злосторствата за ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ЃП профитираше од ремито на Шкендија и Шкупи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: