Почина актерот Мустафа Надаревиќ


3 копии

Актерот Мустафа Надаревиќ почина на 22 ноември во 77-та година од животот во Загреб. Причината за смртта најверојатно е карциномот на белите дробови со кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од улогите со која што покојниот Мустафа Надаревиќ стекна голем број фанови беше таа на Изет Фазлиновиќ во серијата „Луд, збунет, нормален“. Изет освен по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цел регион се потресе на веста дека легендарниот актер Мустафа Надаревиќ починал после долга борба со тешка болест во 77. година. Инаку тој во 2012 година ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот актер Мустафа Надаревиќ почина вчера во Загреб по долгата и тешка борба со болеста. За хрватските медиуми се огласила и неговата ќерка која ја ...
| | веќе видена | слични

Многу познати личности се збогуваат со Надаревиќ, а истото го стори и ХНК Хајдук. Легендарниот актер од Сплит го памети по улогата на инженер Дује во серијата ...
| | веќе видена | слични

 Весна Петрушевска, Раде Шербеџија и колегите од регионот му оддадоа почит на Мустафа Надаревиќ, кој почина на 77-годишна возраст, за помладите генерации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ го повикува премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави за што точно тајно се преговара во Софија овие денови, зашто во спротивно од ...
сите 496 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 154 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина актерот Мустафа Надаревиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: