Микропластика пронајдена и на највисоките делови на Монт Еверест

Муцу Чиќ не е највисоката планина во светот, не гледаме посебни документи за тоа на ТВ каналите, но она што сепак го прави уникатен е фактот дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 231 | | | веќе видена

„Политико“ во својата анализа за работата на Европската Комисија во годинава што изминува, наведува дека за да се надмине блокадата меѓу Македонија и ...
сите 386 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 44 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 173 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Микропластика пронајдена и на највисоките делови на Монт Еверест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: