Почина Мустафа Надаревиќ


Познатиот актер Мустафа Надаревиќ почина на 77-годишна возраст по долгата борба со карциномот на белите дробови. Тој неодамна бил пуштен од болница и воопшто ...
| | веќе видена | слични

Актерот Мустафа Надаревиќ почина на 22 ноември во 77-та година од животот во Загреб. Причината за смртта најверојатно е карциномот на белите дробови со кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од улогите со која што покојниот Мустафа Надаревиќ стекна голем број фанови беше таа на Изет Фазлиновиќ во серијата „Луд, збунет, нормален“. Изет освен по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цел регион се потресе на веста дека легендарниот актер Мустафа Надаревиќ починал после долга борба со тешка болест во 77. година. Инаку тој во 2012 година ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Легендарниот актер Мустафа Надаревиќ почина вчера во Загреб по долгата и тешка борба со болеста. За хрватските медиуми се огласила и неговата ќерка која ја ...
| | веќе видена | слични

Многу познати личности се збогуваат со Надаревиќ, а истото го стори и ХНК Хајдук. Легендарниот актер од Сплит го памети по улогата на инженер Дује во серијата ...
| | веќе видена | слични

 Весна Петрушевска, Раде Шербеџија и колегите од регионот му оддадоа почит на Мустафа Надаревиќ, кој почина на 77-годишна возраст, за помладите генерации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Владо Бучковски, кого Владата на Зоран Заев го одбра за официјален преговарач со Бугарија, со исто толку скандалозно интервју за бугарски ...
сите 330 | | | веќе видена

Ни го сменивте името на државата, ни ја зедовте Македонија од униформата и ни забранивте да ја носиме, не разоружувате од оружјето и орудијата кои имаат ...
сите 253 | | | веќе видена

Новиот ковид – центар што го подготвија приватните болници во просториите на поранешниот хотел „Ибис стајл“, односно на местото на некогашната гинеколошка ...
сите 503 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 630 | | | веќе видена

Она што сакам да ви го кажам на почетокот е што предавничката политика на Зоран Заев и на Никола Димитров донесе до тоа да имаме денеска тезга во Македонија. ...
сите 244 | | | веќе видена

„Ова е предизвик за мене, убеден сум дека ќе успееме, блиску сме до излезни решенија. Недопустливо е ние да биде понижени, нашите црвени линии се исцртуваат, ...
сите 95 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина Мустафа Надаревиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: