ВМРО-ДПМНЕ: Единствено што СДСМ направи во Штип е делење на тендери на фирмите на Бочварски

2 копии

Љупчо Николовски и Сашко Николов безочно ги лажат граѓаните на Штип. Како што знаат само во СДСМ Љупчо Николовски и Сашко Николов се расфрлаат со ветувања за ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на кампањата, а по толку бурни дискусии ЗА или ПРОТИВ предвремени локални избори во Штип, чувствувам потреба да дадам и свое мислење на темава..., ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов во емисијата 24 анализа смета дека треба да има попис, зошто е потребно за планирање за ...
сите 640 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Речиси 96.000 луѓе починаа од коронавирус во светот за една недела. Ова е рекорд за период од седум дена од почетокот на пандемијата, соопшти денеска Светската ...
сите 586 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 201 | | | веќе видена

Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски држави, за кратко ќе почне процесот на вакцинација. Ова Филипче го кажа ...
сите 465 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 177 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 118 | | | веќе видена

Скоро сите српски медиуми објавија дека премиерот Зоран Заев на припадниците на српската заедница им го честиташе националниот празник Денот на Свети Сава и ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Единствено што СДСМ направи во Штип е делење на тендери на фирмите на Бочварски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: