Мусака со шунка и кашкавал


Рецепт за најсочната пита од тиква. 1 тиква 5 лажици шеќер 4 јајца 20 гр ванилин шеќер цимет 100 гр путер кори за пита 100 мл млеко Изрендајте и обварете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 229 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 91 | | | веќе видена

Миистерството за надворешни работи (МНР) треба да ги штити македонските национални интереси каде едно време јас работев, а сега гледаме дека неколку дена се ...
сите 331 | | | веќе видена

Еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји беше премногу мек кон Софија, а Европската народна партија (ЕПП) не беше доволно остра кон ...
сите 468 | | | веќе видена

Докторот по кинеска филологија Игор Радев во интервјуто за МКД.мк за актуелните јазични прашања со Бугарија вели дека правото на слободно носење одлуки за ...
сите 160 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мусака со шунка и кашкавал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: