Колку се заразни асимптоматските случаи на Ковид-19


7 копии

Носењето маска е здрав начин на однесување, особено сега Како што расте бројот на заразени од корона вирус, така расте и бројот на луѓето кои се опоравиле од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Светската здравствена организација (СЗО) најави дека ќе почне истрага за да открие како и од каде вирусот почна да се шири и предизвика пандемија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големо истражување за имунитетот на коронавирусот беше спроведено во Србија, а деталите ги објасни д-р Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна ...
| | веќе видена | слични

Откако пациентки кои прележале или во моментот се борат со ковид-19, на ФБ група на која се споделуваат искуства и совети во врска со овој вирус, споделија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тестирањето на антитела во крвта за да се утврди инфекцијата со коронавирус дава помал број во споредба со реалната состојба, бидејќи антителата постепено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски нема да потпише указ за прогласување на измените на Изборниот законик со кој се бараат потписи од два отсто од избирачи во ...
сите 360 | | | веќе видена

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 235 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 507 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 176 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку се заразни асимптоматските случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: