Велешки Брако прв во Европа со хидрогенски машини за чистење


Скопје/Охрид, 26. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Јавното претпријатие за државни патишта во моментов работи на анализа за тоа колкав период би се продолжил рокот за ...
| | веќе видена | слични

Во тек се засилени работи за уредување на земјиштето каде што ќе биде поставена монтажната ковид болница во Велес. Таа ќе се наоѓа до хелиодромот на Градската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски медиуми, откако ...
сите 942 | | | веќе видена

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 402 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велешки Брако прв во Европа со хидрогенски машини за чистење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: