Гази Баба, Аеродром, Карпош, Кисела вода-ова е состојбата по општини во Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)• Чаир – 621• Гази ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Додека со рестриктивните мерки австриската влада успеа да го намали дневниот број на новозаразени, земјата бележи рекордни бројки кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот број се во Британија, вкупно 57000, потоа следува Италија со 53 000, па Франција со 51 000 и Шпанија со 45000 починати. Иако ширењето на вирусот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седмичниот извештај на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

И денес навестувам дека Зоран Заев подготвува национален пораз, но од секој од нас зависи дали тоа ќе го промениме. Јас како човек и поединец можам да направам ...
сите 210 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 168 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 218 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 79 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гази Баба, Аеродром, Карпош, Кисела вода-ова е состојбата по општини во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: