Утре седница на Координативното тело за туризам, се бара смена на Јаневски, тој не го прифаќа ставот на коморите


Здружението на угостителството и туризмот при Стопанската комора на Македонија, Туристичко-угостителската комора на Македонија во рамки на Сoјузот на стопански ...
| | веќе видена | слични

„Продавам ваучер за туризам“, „Се нуди ваучер по поволна цена“, со вакви објави деновите се преплавени социјалните мрежи и специјализираните интернет-страници ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите на брегот на Охридското езеро , кои се` уште се отворени сметаат дека треба да продолжи издавањето на ваучери за туризам . Крајниот рок за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

До 4 декември годинава е продолжен рокот за аплицирање за објавените јавни повици од четвртиот пакет економски мерки за справување со последиците од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за економија ги известува заинтересираните апликанти дека рокот за аплицирање за објавените јавни повици од Четвртиот пакет економски мерки за ...
| | веќе видена | слични

По релативно слабата летна сезона за домашниот туризам, упатените во туристичкиот сектор очекуваат уште потешки денови во зимската сезона. Со оглед на се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
7 копии

Донесена е одлука за една недела да се продолжи рокот за аплицирање на јавните повици за грантови за туристичките агенции, игротеките, рестораните за свадби, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да ...
сите 265 | | | веќе видена

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. ...
сите 282 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалски Куп експресно беше преименуван во Куп на Диего Армандо Марадона во чест на неповторливиот „Ел Пибе“ кој почина пред неколку дена, а ...
сите 388 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 58 | | | веќе видена

И денес навестувам дека Зоран Заев подготвува национален пораз, но од секој од нас зависи дали тоа ќе го промениме. Јас како човек и поединец можам да направам ...
сите 209 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 107 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре седница на Координативното тело за туризам, се бара смена на Јаневски, тој не го прифаќа ставот на коморите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: