Бочварски: Гасификацијата има сериозен прогрес, ќе можеме да ги снабдуваме Косово и Црна Гора


Во врска со процесот на гасификација на државата пред две до три недели имавме посета, заедно со премиерот и со други министри направивме увид на кракот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Реконструкцијата и проширување со трета лента на патот Крива Паланка – Деве Баир, граничен премин со Бугарија, се одвива со забрзано темпо. Увид во градежните ...
| | веќе видена | слични

Во моментов се работи на рехабилитација на делниците и проширување со дополнителна трета лента на патот Крива Паланка – Деве Баир. Само во овој дел од државата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје/Охрид, 26. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Јавното претпријатие за државни патишта во моментов работи на анализа за тоа колкав период би се продолжил рокот за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ќе изврши увид на работните активности на патот Крива Паланка – Деве Баир. При увидот премиерот Заев ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денеска, 26.11.2020 (четврток) со почеток во 11:30 часот, премиерот Зоран Заев заедно со заменикот на претседателот за борба против ...
| | веќе видена | слични

Започна последната фаза од реконструкцијата на регоналниот патен правец Делчево – Виница преку село Бигла. Со градежните активности како што информираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 246 | | | веќе видена

Заев станува изолиран со тесна клика на платеници и клиентелисти и во лична битка за задржување на фотелјата, наместо во битка за спасување на државата, рече ...
сите 333 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 474 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 421 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 330 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 84 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Гасификацијата има сериозен прогрес, ќе можеме да ги снабдуваме Косово и Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: