Медведев ќе се бори за трофејот на завршниот мастерс


Некогашниот светски рекет број пет, Даниела Хантухова верува дека Новак Ѓоковиќ може да ги стигне Рожер Федерер и Рафаел Надал по бројот на освоени грен слем ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ шести пат во кариерата календарска година завршува на првото место на АТП-листата на најдобри светски тенисери и се изедначи со Пит Сампрас. ...
| | веќе видена | слични

АТП купот во Австралија за 2021 година е откажан, објавија локалните медиуми. Поради пандемијата на коронавирусот, а на инсистирање на локалните власти, ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Маријан Вајда, отворено зборуваше за сè што претрпел Србинот оваа година „Ценам дека тој постигна успех по рестартирањето на ...
| | веќе видена | слични

Некогашната американска тениска ѕвезда Стен Смит смета дека Роџер Федерер е најдобар тенисер во историјата, а тоа го поткрепува со едно интересно мислење и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот прв тенисер на светот, Енди Мареј вели дека ја подржува идејата за задолжително вакцинирање против коронавирусот за тенисерите. Во случај да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 171 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медведев ќе се бори за трофејот на завршниот мастерс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: