Роналдо 2 – Калјари 0

Јувентус забележа победа над Калјари 2:0, во последниот натпревар од саботната програма во Серија А. Двата гола за Јувентус ги постигна Кристијано Роналдо. ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо денес предизвика големо внимание со своите објави на Инстаграм. Португалецот на Инстаграм објави фотографија од младата sвезда на Барселона, ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Јувентус потешко од очекувањата стигна до победа (2:1) против тимот на Ференцварош и со тоа дефинитивно си обезбеди место во нокаут фазата во Лигата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Натпреварот од 4. коло од групната фаза во Лигата на шампионите против Ференцварош (2:1) беше уникатен за Јувентус. За прв пат по 123 години и 4371 натпревар ...
| | веќе видена | слични

Јувентус се намачи, но на крајот сепак победи во Торино против Ференцварош со 2:1. Со оваа победа, Јувентус се пласира во осминафиналето од Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 171 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо 2 – Калјари 0

Од:
До кого (е-маил):
Порака: