Халанд „испука покер“, но друг играч испиша нова историја во Бундеслигата (ВИДЕО)


Борусија Дортмунд ја оправда фаворитската улога и славеше над Херта со 5-2 во последната средба од денешната програма во првата лига на Германија. Во главна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатиот викенд Јусуфа Мукоко стана најмладиот играч во историјата на Бундеслигата, фудбалер кој заиграл во најдобрата, елитната германска фудбалска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Предводена од неверојатниот Еринг Холанд, Борусија со 3:0 го згроми Клуб Бриж кој во Германија дојде без најважниот играч од нападот - Нигериецот Денис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерлинг Халанд не запира, вечерва два пати ја тресеше мрежата на Клуб Бриж и стана играчот кој најбрзо успеал да постигна 15 погодока во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 181 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 445 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 389 | | | веќе видена

Според правилникот на Шпанската фудбалска федерација, Барселона ќе треба да плати казна поради начинот на кој Меси го прослави голот во чест на Марадона. ...
сите 317 | | | веќе видена

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев во изјава за медиум потврдува дека имало преговори во Софија. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 140 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 168 | | | веќе видена

Легендарниот Мајк Тајсон се бореше со Рој Џонс Џуниор во меч кој беше во хуманитарни цели. Како што беше најавено на крајот борбата немаше победник, а кога го ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халанд „испука покер“, но друг играч испиша нова историја во Бундеслигата (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: