Трамп: Наскоро информација за изборна измама во Џорџија


Новинарот Џеф Мејсон успеа да го испровоцира американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, за време на разговорот за изборите. Мејсон го притискаше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Федералниот Апелациски суд во Филаделфија го отфрли барањето на тимот на американскиот претседател Доналд Трамп да се блокира прогласувањето на демократот Џо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, одржа прес-конференција во Белата куќа, за време на која му одржал лекција на новинарот на Ројтерс, Џеф Мејсон, откако го ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп на прес-конференција во Белата куќа денес луто го „искара“ новинарот на Ројтерс, Џеф Мејсон, кој го бомбардираше со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, денеска на Твитер порача дека новоизбраниот претседател, Џо Бајден, може да влезе во Белата куќа ако докаже дека гласовите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
| | веќе видена | слични

Судијата Стефанос Бибас, во име на тричлениот совет, рече дека наводите за изборни измами треба да бидат конкретни и придружени со докази. „Ние немаме ништо од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 171 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Наскоро информација за изборна измама во Џорџија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: