Нема негативни ефекти од кинеската вакцина против Ковид-19, ја примиле околу милион луѓе


Скоро милион луѓе досега ја примиле експерименталната вакцина изработена од кинеската фармацевтска компанија „Синофарм“ како дел од програмата за итни случаи ...
| | веќе видена | слични

Џек Сомерс бил дел лицата кои биле подложни на раните фази на тестирање на оксфордската вакцина против ковид 19 и сега детално објаснил како изгледа целата ...
| | веќе видена | слични

Повеќе американски лекари апелираат за транспарентност од страна на здравствените власти и фармацевтските компании за несаканите ефекти што луѓето може да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водечката научничла на Светската здравствена организација изјавила дека се потребни повеќе информации за да се утврди влијанието на вакцините против ...
| | веќе видена | слични

Додека светот е во очекување на вакцината против Ковид-19, граѓаните во Македонија се двоумат дали треба да се вакцинираат или не. Во земјава треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британските власти официјално побараа од властите да ја проценат вакцината развиена од „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд за да утврдат дали ги исполнува ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека почнало масовно вакцинирање против коронавирус меѓу припадниците на војската. – Во план е да се ...
| | веќе видена | слични

Првите 25 доброволци постари од 60 години, кои ја примија вакцината против коронавирусот развиена од рускиот истражувачки центар за вирологија и биотехнологија ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 156 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 206 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема негативни ефекти од кинеската вакцина против Ковид-19, ја примиле околу милион луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: