За 24 часа во Грција починаа 108 лица од Ковид-19

Владата на Грција со одлука воведе лимит за цените на тестовите за Ковид-19 со цел да се спречи енормен пораст на профитните маржи. ПЦР-тестовите не смеат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
10 копии

За спречување на профитерство, грчката Влада воведува плафон за цените на тестовите, како за ПЦР така и за брзите, кои не смеат да бидат поскапи од 40, односно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Убеден сум дека мнозинство наши сограѓани ќе разберат, правилно ќе се информираат и на крајот ќе се вакцинираат , вели министерот за здравство на Грција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да се спречи профитерството со тестовите за Ковид-19, грчката Влада воведува плафон за цените за ПЦР и брзите тестови, кои од денеска во земјата не смеат да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Речиси осум од десет Грци изразува загриженост за пандемијата, а седум од десет анкетирани смета дека најлошото следува, според истражувањата на јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 156 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 206 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 24 часа во Грција починаа 108 лица од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: