Путин: Русија е подготвена да обезбеди вакцина за други земји


4 копии

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални ја повика Европската унија да ги отфрли резултатите од парламентарните избори во Русија следната година. Тој ги повика ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган објавил дека разговарал телефонски со неговиот руски колега Владимир Путин по прашањето за увоз на руската вакцина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денеска ја повика Европската унија да ги отфрли резултатите од парламентарните избори во Русија следната година, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин успеа да ја зачува својата приватност сите овие години, но по разводот често се споменуваат неговите љубовни врски. Наводно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Русија е подготвена да обезбеди вакцина за други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: